İÇİNE KAPANIK İNSANLAR VE FELSEFESİ (19.09.2013 20:00)

Çocukluktan itibaren ve ergenlik dönemlerinde İÇİNE KAPANIK insanların yıllar sonra psikolojik sorunlar yaşadığı ve planlı proğramlı şiddet eylemlerine meyilli oldukları hatta konuşmalarında ve tavırlarında en çok sevdikleri samimi oldukları kişilere karşı bile psikolojisi bozuk bir insan gibi konuştukları ve davrandıkları söz konusu olabilmektedir.
İçine kapanık insanlar ileriki yaşlarda ilişki kurdukları insanlarla sorunlar yaşadıklarında hemen her şeyi hoş karşılayacak veya sevdiği bir bayanı kaybetmeye dayanabilecek anlayışta güçte değildirler.( Sevdiği bayan kendisinden uzaklaşmaya kalkıştığında hem bayanı, hem kendisini öldürmesi gibi..)
İçine kapanık insanlar aslında sorumluluklarına düşkün insanlar olup, ilk başlarda kolay yönlendirilen görev adamı tavırlar sergileseler de istemediği şeyleri yapmaktan hızlı bir şekilde kurtulma hevesi ve isteği içindedirler .
Belirli kuralları olan titiz sınırlı tercihleri olan kişiler olup zaman zaman sosyal davranmakta güçlük çekip herkes gibi davranmaktan kendilerini alıkoyarlar. ( bir topluluğa katılmak düğün cenaze vb. gibi. uzak durmaya çalışmaları gibi ve Bir sevgiliyle yetinecek kişilerdir. Hatta tercihlerini değiştirmekte zorlanırlar..)
İçine kapanık insanlar yıllar sonra hayatlarının genç yaşları dediğimiz 35 – 50 yaşlarında DÜŞÜNCEDEN mi (her şeyi içine atması gibi.) yoksa içine kapanık olup kendisini ifade etmekten yoksun oldukları için kanser, verem, psikolojik hastalıklarına kapıldıkları ve bu hastalıklar ölüm nedenleri olabilmektedir.
İçine kapanık insanlar yaşadığı sorunları içine atıp toplayıp toplayıp patlamaya hazır bir bomba oldukları ve üstlerine fazla gidilmemesi gereken kişilerdir.
İçine kapanık kişiler karşısındaki bayanı rahatsız edecek ölçüde kıskançlık duyguları gelişmiş olsa da hiç beklemediğiniz konularda çok rahat ve geniş tavırlar alabilmekte olup anlayışlı tavırlar sergileyebilmektedirler.
İçine kapanık insanlar fazla konuşmayı sevmeyip sessiz sakin bütün hesapları kendi iç dünyasında yapmakta olup kendi hallerinde zararsız insanlar görüntüsü verebilmektedirler. Ayrıca içine kapanık insanlar ciddiyetlerini fazla koruyup, fazla yüzleri gülmezler.İçine kapanık insanlarla dikkat etmeniz ve ilişkilerinizde seviyeli davranmaya dikkat etmeniz dileğiyle. Yaklaşık 450 tane olan felsefik yazılarımı www.felsefe yazıyorda.com”dan okuyabilirsiniz. Yazan: DÜŞÜNÜR FELSEFECİ ALİ TANER GÖBEKOĞULLARI / alitanergobek@hotmail.com / Pertevniyal lisesi / Arguvan lisesi MALATYA

Yorum Yaz